ОГЛАСИ

Видео: Охриѓанец на необичен начин го освои скопско Кале

OhridNews TV | OhridNews TV | 22.11.2015 07:00Посети : 8799

Младиот охриѓанец Дарко Велков, инаку страстен љубител на екстремните спортови, деновиве сними „опасно“ видео на скопското Кале. Езгзибициите на калето Дарко ги снимил и едитирал во еден ден, а крајниот резултат може да го видите во видеото подолу, кое, како што на шега вели младиот егзибиционист, не се препорачува за лица со слабо срце.-Поентата на видеото е гледачите на некој начин да ја доживеат и видат архитектурата низ мои очи, да ги видат убавините од места од кои повеќето се плашат. Исто така сакам да ги мотивирам луѓето убавото и сончево време да го користат за било каква физичка активност, а можностите за тоа се навистина неограничени, глетката е бесценета, а физичките и психичките придобивки од „потрошеното“ време на овој начин се загарантирани и јасно видливи. -  вели Дарко Велков.


Дарко и стана познат на пошироката јавност во 2012 година кога сними „parkour/freerunning“ видео низ охридските улици кое исто така беше емитувано на OhridNews.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833