ОГЛАСИ

Видео: Каков е стандардот на студентите во Македонија

OhridNews TV | OhridNews TV | 24.11.2015 14:32Посети : 2287

СКУП Македонија, невладина и непрофитна организација чија цел е да го унапредува, поддржува и поттикнува истражувачкото новинарство, неодамна изработи краток документарен филм за стандардот на македонските студенти и условите во кои тие живеат и се образуваат.


„Условите се на едно незавидно ниво, еве, чист пример – денес немаше топла вода, се бањав со ладна вода. Храната е исто под стандардот, доста лоша е, и од аспект на хигиена можам да се пожалам дека условите се очајни“, вели „Александар“, студент кој живее во домот „Гоце Делчев“. Како изднината на земјата гледа на условите во студенстките домови во земјава, погледнете во документарниот филм на СКУП Македонија:OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833