ОГЛАСИ

Турнирот во мал фудбал во Вевчани почеток на нова традиција (фотогалерија)

Спорт | Охрид | 29.11.2015 01:30Посети : 2204

Првиот турнир во мал фудбал означи почеток на нова традиција во Вевчани. Пехарот од „првенчето“ замина во рацете на тимот од АСП Пак кој во финалето беше подобар од тимот на Климетица.
Полните трибини, позитивната атмосфера и непрекинатите аплаузи за актерите ветуваат многу во Вевчани, а организаторите ветуваат и следната година турнир со уште побогати награди.

- На сите нас ни е мило што започнавме нова традиција во Вевчани. Сите луѓе дишеа за овој турнир повеќе од два месеци и безпоштедно ни помогаа. Сите ние ветуваме оти и следната година ќе одржиме ваков дури и поубав турнир. - рече Небојша Баткоски.


Индивидуалните награди на турнирот ги освоија Мишо Ѓоргиески (најдобар стрелец), Раиф Мирселоски (најдобар голман) и Ристе Јосифоски (најдобар играч).АСП Пак победник на турнирот „Вевчани Куп 2015“Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 68 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833