ОГЛАСИ

Четири рекорди за Гинис на Роберт Левандовски

Спорт | Свет | 02.12.2015 12:30Посети : 525

Петте голови за девет минути против Волфзбург за Баерн Минхен му донесоа место во гинисовата книга на рекорди на полскиот репрезентативец Роберт Левандовски.Тој во гиносовата книга се запиша во четири категории. Левандовски најбрзо постигна четири голови за 5 минути и 42 секунди, но и пет погодоци за осум минути и 59 секунди.

Напаѓачот реализираше најбрз хет трик во Бундес лигата за вкупно 202 секунди, но и најмногу голови кога еден играч не го започнал натпреварот туку влегол од клупата за резерви. 

Полскиот репрезентативец после издавањето на книгата со нови рекорди меѓу кои се неговите четири не го криеше задоволството од подвигот кој го направи во фудбалот.


Левандовски со пет погодоци ги скроти „волците“ (видео)Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833