ОГЛАСИ

Моркови од навивачите за играчите на Рома

Спорт | Свет | 02.12.2015 13:21Посети : 423

Навивачите на Рома на интересен начин го покажаа незадоволството од последните два порази на нивните миленици, од Барселона (1:6) и Аталанта (0:2). Фановите на Рома, во тренинг кампот на клубот однеле неколку кутии во кои имало 50 килограми морков, сакајќи на тој начин да ги споредат играчите со зајаци.Фановите на Рома, покрај невообичаениот ‘подарок’ за играчите истакнале и транспарент на кои пишувало „На здравје зајаци“, алудирајќи дека кукавички играле во поразите од Барселона и Аталанта, пренесува „Макфакс“.

Токму овие два порази сериозно ја доведоа во прашање иднината на тренерот Руди Гарсија во Рома.

Рома, во Серија А, се наоѓа на четвртото место со 27 бодови, четири помалку од лидерот Наполи, додека во Лигата на шампионите ќе мора да го совладаат БАТЕ Борисов доколку сакаат да играат во осминафиналето.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833