ОГЛАСИ

Чуден избор на Валенсија околу тренерското столче

Спорт | Свет | 02.12.2015 16:16Посети : 530

Клубот од Местаља ги изненади сите со донесувањето на одлуката поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, Гери Невил да биде тренер на екипата.Англичанецот на кормилото на Валенсија ќе го замени Салвадор Гонзалес Њуно кој немаше забележителни резултати последните мечеви.

Одлуката е изненадувачка и чудна бидејќи Невил до сега не водел ниту еден клуб, а единствено што работел менаџерски е помошник на селекторот во Англија, Рој Хоџсон.

Тој по завршување на богатата играчка кариера се префрли на телевизските екрани на Скај Спорт каде ги анализираат мечевите од Премиер лигата заедно со Џејми Карагер.

Прв асистент на Гери Невил ќе биде неговиот брат Фил, кој работеше заедно со Њуно.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833