ОГЛАСИ

Деби гол на Трајковски во срамниот пораз на Палермо во Купот (видео)

Спорт | Македонија | 02.12.2015 18:40Посети : 618

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски го постигна дебитанскиот гол на Апенините во срамниот пораз на Палермо (3-2) од Алесендрија во Купот на Италија.Со триумфот над Палермо нискологашот Алесендрија обезбеди дуел со Џенова во 1/4 финалето во Купот.

Трајковски погоди во 55-та минута за (1-2) и го врати својот тим во игра кој тогаш имаше и играчка негатива покрај резултатска.

До крајот на натпреварот гостите постигнаа уште еден погодок, а Палермо преку Алберто Џиљардино го ублажија поразот кој силно одекна во Италија.Покрај овој меч ќе се одиграат уште мечевите меѓу Верона - Павија и Удинезе - Аталанта по кои ќе се комплетираат четвртфиналистите во Купот.


Мх.П.


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833