ОГЛАСИ

Серхио Агуеро не го продолжува договорот со Мен Сити

Спорт | Свет | 03.12.2015 09:02Посети : 501

Напаѓачот Серхио Агуеро нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити по неговото истекување во јуни 2019 година.Тој својата одлука за непродолжување на договорот ја образложи дека сака да се врати во својот прв клуб Индепендиенте пред да биде престар за игра.

- Секогаш сакав да се вратам во клубот каде што започнав и ќе го направам тоа. Ќе се вратам по истекувањето на договорот со Манчестер Сити. Камбек сакам да направам кога се уште ќе сум моќен да и помогнам на екипата која во срцето ми е од третата година во животот. - рече Агуеро за „Goal.com“.

Првиот настап Агуеро за Индепендиенте во Аргентина го имаше на 15 години и 35 дена што се уште преставува рекорд во Супер лигата.

Со оваа одлука Агуеро ги фрли во вода сите пишувања за негова преселба на Сантијаго Бернабеу која беше најавувана како бомба на зимскиот преоден рок. 


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833