ОГЛАСИ

„Шлаканица“ за Црвена Ѕвезда од Борац во Купот (видео)

Спорт | Свет | 02.12.2015 19:13Посети : 417

Лидерот на табелата во Србија, Црвена Ѕвезда претрпе убедлив пораз (5-1) пред своите гледачи од Борац Чачак во 1/8 финалето од националниот Куп.„Црвено белите“ во осминафиналниот натпревар влегоаја како големи фаворити, но во ниту еден момент не го оправдаа тоа и доживеаја елиминација.

Три од петте голови постигна Дарко Зориќ додека два беа дело на Милан Јевтовиќ. Почесниот погодок за домаќините го постигна Лука Јовиќ.
Поразот и елиминацијата од Купот е голема шлаканица за Црвена Ѕвезда која е неприкосновен лидер на табелата во српската Супер лига.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833