ОГЛАСИ

Металург пак подобар од Работнички во Супер лигата

Спорт | Македонија | 02.12.2015 21:23Посети : 378

Водечкиот тим во Супер лигата, Металург запиша нови три бодови на табелата победувајќи го Металург во заостанатиот натпревар од 11-та рунда со 27-19 (10-8).Металург немаше посериозни проблеми иако на клупата поради болест го немаше Лино Червар, а на теренот голманот Дупјачанец.

Со овој триумф „металурзите“ го задржаа стопроцетниот ефект во Супер лигата и ја продолжија серијата порази на Работнички која се зголеми на четири мечеви.

Металург со 33 бодови е неприкосновен на табелата, а веднаш по него е составот на Охрид со шест бодови помалку. 


Фото : 24.ракомет


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833