ОГЛАСИ

Детски турнир во мал фудбал по втор пат во Охрид

Спорт | Охрид | 03.12.2015 14:47Посети : 898

Охридскиот огранок на Академијата Пандев по втор пат по повод патрониот празник на град Охрид „Свети Климент Охридски“ организира четиридневен детски турнир во мал фудбал за пет генерации (2002, 2003, 2004, 2005 и 2006 година).Во секоја категорија ќе се натпреваруваат по осум екипи, а мечевите ќе се играат во Климент Колески, Билјанини Извори, ИБ Фитнес и во салата од Основното училиште Григор Прличев.

На детскиот турнир ќе учествуваат Евро Фудбал-Вардар (Охрид), Фер Плеј (Охрид), Караорман (Струга), Академија Митрески (Струга), Вардар (Скопје), Фљамуртари (Струга), Велешта, Мелек (Велес), Неготино, Форца (Охрид), Гостивар, Победа (Прилеп), Пелистер (Битола), Ринија (Гостивар), Талент (Битола), Тотал Фудбал (Ресен), Ас Јунајтед (Струга), Феникс (Демир Хисар) и домаќинот Академија Пандев.


Возбудувањата ќе започнат в сабота, а турнирот ќе трае во вторник за кога се закажани финалните натпревари. Организираторот за првите три екипи обезбеди пехари,а за најдобрите признанија и благодарници.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833