ОГЛАСИ

Гери Невил ја презеде тренерската палка во Валенсија (видео)

Спорт | Свет | 03.12.2015 17:33Посети : 398

Англичанецот Гери Невил ја одржа првата пресконференција и се појави на првиот тренинг откако беше промовиран за нов тренер на Валенсија.На клупата од Валенсија, Невил ќе има пеколно крштевање од актуелниот првак Барселона кој е прв ривал на англичанецот во шпанската Ла Лига.Светот остана вчудоневиден од одлуката на Валенсија да го ангажира екс фудбалерот на Јунајтед кој до сега немаше ниту еден ден искуство во менаџерските води.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833