ОГЛАСИ

Ништо од Докузовски, КФМ мора да бара друго решение

Спорт | Македонија | 03.12.2015 21:07Посети : 485

Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ) ќе мора да бара друго решение за позиција селектор на сениорската репрезентација откако не успеа да најде заеднички јазик со првиот избор Марин Докузовски.Мометалниот тренер на Работнички, Докузовски побарал до раководството на КФМ од позицијата спортски директор да биде сменат Заре Маркоски што било неприфатливо за куќата на кошарката во Македонија.

По пропаѓањето на шансата да се врати Докузовски кој ја предводеше Македонија на Европското првенство во Литванија до пласман меѓу најдобрите четири, КФМ мора да се впушти по потрага на нов кошаркарски стратег кој ќе го замени Марјан Србиноски.

Селекторската позиција му била понудена и на Октај Махмути, но тој ја одбил бидејќи не бил заинтересиран за водење на репрезентација моментално.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833