ОГЛАСИ

Одложено „еден два“ дербито во Супер лигата

Спорт | Охрид | 04.12.2015 09:17Посети : 603

Супер дербито меѓу лидерот на табелата Металург и второпласираниот Охрид нема да се одигра викендов како останатите мечеви од 12-та рунда во Супер лигата.Мечот во Автокоманда е одложен поради обврските на „металурзите“ во најеминетното натпреварување во Европа, Лигата на Шампиони.

Победничката серија на Охрид во Супер лигата трае седум мечеви, а почна по поразот од Металург во „Билјанини Извори“ во третата рунда од шампионатот.

Дербито е презакажано за четврток на 10 декември со почеток во 18 часот.

Двојки : Металург - Охрид (чет. 10дек), Металург 2 - Прилеп, Борец - Тинекс Пролет, Пелистер - Вардар Јуниор, Радовиш - Работнички.

Табела : Металург 33, Охрид 27, Прилеп 21, Работнички 21, Вардар Ј. 18, Радовиш 15, Тинекс Пролет 12, Пелистер 9, Борец 7, Металург 2.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833