ОГЛАСИ

И Кацорла на „црната листа“ од Венгер

Спорт | Свет | 04.12.2015 12:26Посети : 370

Играчот на Арсенал, Санти Казорла, поради повреда на лигаментот на коленото, ќе отсуствува од фудбалските терени во наредните три месеци. Шпанскиот репрезентативец се повреди во саботата на натпреварот со Норвич (1:1).Повредата на Казорла му создава дополнителни главоболки на менаџерот на тимот, Арсен Венгер, кој има големи проблеми со повреданите играчи.

Казорла мечот со Норич го заврши ‘на една нога’, бидејќи менаџеорт веќе ги имаше направено трите замени.

На истиот меч се повреди и Алексис Санчез, кој според првичните прогнози ќе мора да паузира еден месец.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833