ОГЛАСИ

Голем хуман потег на Јоветиќ

Спорт | Свет | 04.12.2015 13:11Посети : 737

Црногорскиот репрезентативец Стеван Јоветиќ направи голем и хуман потег плаќајќи му ја потребната операција на фудбалерот од Будуќност, Миливој Раичевиќ во Германија.Раичевиќ на стартот од сезоната во Црна Гора ги скина вкрстените лигаменти на коленото. За опоравување од најтешката повреда во спортот се потребните неколку операции и третмани после тоа.

Клубот и фудбалерот во немање на финансии одлучиле да ја одложат оперецијата, а сето тоа стигнало до Јоветиќ кој веднаш реагирале и на Раичевиќ му обезбедил се што е потребно.

- Кога слушна дека клубот не може да ме испрати на операција во Аугзбург, Германија после тешката повреда тој веднаш побара хитен состанок со мене. Ме испрати во Аугзбург каде што и тој се лекуваше после ваквата повреда 2010 година. Со овој потег мене ми ја спаси кариерата и покажа дека покрај големата слава тој остана присебен човек. - рече Раичевиќ.

Поранешниот капитен на Партизан моментално ги брани боите на Интер по неуспешната авантура во Манчестер Сити.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833