ОГЛАСИ

Реал Мадрид дисквалификуван од кралскиот куп !

Спорт | Свет | 04.12.2015 17:39Посети : 691

Реал Мадрид скапо со дисквалификација од кралскиот куп ја плати административната грешка на одговорните лица во клубот. Имено, на мечот со Кадиз настапи Русинот, Денис Черишев кој немаше право поради суспензијата од еден натпревар од минатата сезона. Рускиот репрезентативец не ја одлежа суспензијата поради трите добиени картони минатата сезона во дресот на Виљареал.

Кадиз иако го загуби мечот поднесе жалба, а шпанската фудбалска федерација ја усвои и го дисквалификуваше Реал Мадрид.

- Немам коментар за новите случувања бидејќи сите во клубот сме насочени кон дуелот со Гетафе кој е многу важен за нас во Ла лига. - кратко прокоментира Рафа Бенитез за шпанските медиуми.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833