ОГЛАСИ

Јувентус се приклучува кон врвот во Серија А (видео)

Спорт | Свет | 04.12.2015 23:46Посети : 406

Актуелниот првак во Серија А, Јувентус со триумфот над Лацио (2-0) на Олимпико во првиот натпревар од 15-та рунда им се приклучи на водечките на табелата.Дилемите околу победникот гостите од Торино ги разрешија во првиот дел кога благодарание на Пабло Дибала постигнаа два погодоци.

Аргентинецот при првиот гол биеше, а топката од нозете на Џентилети заврши во мрежата на Маркети додека вториот беше ремек дело со прецизен удар надвор од казнетиот простор.
Во 15-та рунда лидерот на табелата Наполи ќе се сретне со Болоња, Интер со Џенова, а Рома гостува во Торино кај истоимената екипа.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1395 гласови (88%)

Не - 188 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833