ОГЛАСИ

Годишно собрание на охридскиот Сојуз на спортови

Спорт | Охрид | 05.12.2015 08:54Посети : 685

Охридскиот Сојуз на спортови ги информира сите придружни членки дека во вторник на 15-ти декември во големата сала на општина Охрид со почеток од 18.00 часот ќе се одржи годишно изборно собрание на Сојуз на спортови Охрид.За таа цел, од Сојузот ги информираат сите членки да делегираат по двајца делегати во писмена форма заверени со печат од матичните здруженија и клубови.

Сите полномошна за делегати на собранието може да се достават во писмена форма во просториите на Сојузот на спортови Охрид во просториите на стар Гранит – кеј Македонија бб, или да се достават 30 минути пред почетокот на собранието. Само уредно овласетни делегати со полномошно ќе имаат право на глас.

Сите заинтересирани клубови и спортски здруженија кои немат регулирано статус на редовна членка на Сојуз на спортови Охрид тоа можат да го сторат до 12.12.2015 година во просториите на Сојуз на спортови.

Потребни документи за тоа се: решение за дејност спорт, решение за регистрација и одлука за овластено лице.

За сите дополнителни информации може да се информирате во просториите на Сојузот на спортови Охрид и кај техничкиот секретар на Сојузот – Радован Поповски.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833