ОГЛАСИ

„Баварците“ паднаа во Менхенгладбах (видео)

Спорт | Свет | 05.12.2015 18:21Посети : 385

Фудбалерите на Борусија Менхенгладбах го срушија митот за непобедливост на Баерн Минхен во Бундес лигата победувајќи ги со убедливи 3-1 пред своите гледачи во 15-та рунда.Домаќините од 54-та до 68-та минута одиграа во транс и успеаја три пати да ја погодат мрежата на Мануел Нојер што им го отвори патот до победата. „Баварците“ се консолидираа, но постигнаа само почесен погодок преку повратникот во екипата Френк Рибери. 

Резултати : Хамбургер - Мајнц 1-3, Херта - Леверкузен 2-1, Инголштад - Хофенхајм 1-1, Келн - Аугзбург 0-1, Б. Менхенгладбах - Баерн Минхен 3-1, Волфзбург - Дортмунд.

Табела : Баерн Минхен 40, Дортмунд 32 (-1), Менхенгладбах 26, Херта 26...


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833