ОГЛАСИ

ЛШ : „Црвено црните“ со камата му вратија на Колдинг

Спорт | Свет | 05.12.2015 18:48Посети : 598

Ракометарите на Вардар со камата му вратија на Колдинг за поразот од првиот сегмент во групната фаза победувајќи го во Јане Сандански со убедливи 34-24 (18-8) во 10-та рунда од Лигата на Шампиони.Избраниците на шпанскиот стратег Раул Гонзалес Гутиерез почнаа фуриозно и со серија од 5-0 веднаш го отпишаа данскиот преставник во Скопје.

„Црвено црните“ предноста од десет погодоци на паузата ја обезбедија со уште една серија од 5-0 пред крајот на првиот дел.

Смената на голот и ротацијата во составот на Вардар во вториот дел донесе повеќе свежина во екипата и лесни голови од контра напади.

Домаќините ја забележаа шестата победа во десеттата рунда и ставија точка на серија од три порази во групната фаза.

Со исклучок на Илија Абутовиќ сите ракометари се запишаа во листата на стрелци за Вардар.

Следниот меч „црвено црните“ во ЛШ ќе го одиграат во 2016 година на гости во Германија против Рајн Некар Ловен.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833