ОГЛАСИ

Раул Гонзалес : Се беше полесно после добриот почеток

Спорт | Македонија | 05.12.2015 19:09Посети : 357

Македонскиот ракометен првак Вардар во голем стил им се врати на победите во Лигата на Шампиони совладувајќи го Колдинг со високи 34-24.Разбранетиот Арпад Штербик и ефикасниот напад уште на стартот им стави до знаење на данците што ги очекува во Скопје.

- Доброто отварање на мечот ни го трасираше патот од планираната победа. Многу е важно против послаб противник да го почнеш мечот фуриозно за да му ги скратиш крилата. Ние одговоривме многу добро после трите порази и многу ми е драго што навивачите ги израдувавме по пауза од три мечеви. - рече шпанскиот стратег Раул Гонзалес Гутиерез.

Вардар натпреварите во ЛШ ќе ги продолжи следната година против Рајн Некар Ловен, а зимата ќе ја поминат при врвот на табелата.


ЛШ : „Црвено црните“ со камата му вратија на Колдинг


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833