ОГЛАСИ

Седум од седум за „галебите“ во Втората лига

Спорт | Охрид | 06.12.2015 08:51Посети : 389

Кошаркарите на АВ Охрид на гостувањето кај тимот на Академија ФМП ја забележаа седмата победа сезонава во Втората лига триумфирајќи со 94-83.Со победата над „академците“ охриѓани ја оправдаа фаворитската улога и ја продолжија триумфалната серија на седум мечеви.

Во следното осмо коло избраниците на Петар Чочорски со победа над Шкупи во „Билјанини Извори“ ќе ја осигураат титулата во првата полусезона од Втората лига.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833