ОГЛАСИ

Супер лига : Прилеп и Работнички се доближија до Охрид

Спорт | Македонија | 06.12.2015 09:41Посети : 608

Екипите на Прилеп и Работнички ја продолжија трката за плејофот во Супер лигата откако извојуваа победи во 12-та рунда над Металург 2 (43-34) односно Радовиш (26-24).Со трите бодови прилепчани и „романтичарите“ и се доближија на охридска екипа која љубоморно ја чува втората позиција на табелата.

Охриѓани на табелата имаат три бодови предност пред Прилеп и Работнички и натпревар помалку против водечкиот во Супер лигата, Металург кој ќе се одигра в четврток.

Резултати : Металург 2 - Прилеп 34-43, Радовиш - Работнички 24-26, Пелистер - Вардар, Борец - Пролет, Металург - Охрид.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833