ОГЛАСИ

Ливерпул сам се победи на Сент Џејмс Парк (видео)

Спорт | Свет | 06.12.2015 18:59Посети : 604

„Црвените“ од Енфилд продолжија со игрите „топло ладно“ под водство на новиот менаџер Јирген Клоп откако претрпеа пораз од Њукасл на Сент Џејмс Парк 2-0.Гостите имаа контрола на играта, имаа прилики за погодок, но не успеаја да реализираат. Тоа од рака им појде на домаќините кои со помош на Мартин Шкртел го отворија резултатот во 69-та минута.


Печат на третата победа на Њукасл сезонава стави Жоржињо Вајналдум во судиското продолжение, кој беше најзаслужен и за првиот погодок.

Њукасл покрај победата ќе остане во зоната за испаѓање, а „црвените“ пак ќе имаат пад од една позиција на табелата.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833