ОГЛАСИ

„Росонерите“ неможат ниту против претпоследниот во Серија А

Спорт | Свет | 06.12.2015 22:58Посети : 406

„Росонерите“ одново ги разочараа своите симпатизери ремизирајќи без голови против претпоследнопласираниот тим на табелата во Серија А, Карпи.Второто реми на гостински терен иначе трето вкупно сезонава ја покажа анемичноста на составот предводен од Синиша Михајловиќ од клупата.

Од натпревар во натпревар српскиот стратег се повеќе ја губи довербата од навивачите кои во него гледаа спас после неколку очајни сезони.

Навивачите го загубија трпението, а последна сламка надеж на Михајловиќ е првиот човек на клубот, Силвио Берлускони кој се уште му дава кредити.

По ремито фудбалерите на Милан заостануваат девет бодови од лидерот Интер, а седум од третопласираниот Наполи.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1402 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833