ОГЛАСИ

Лазаров го предводи тимот на колото во ЛШ (видео)

Спорт | Свет | 07.12.2015 09:45Посети : 422

Кире Лазаров го предводи тимот на колото во ракометната Лига на шампиони. Македонскиот репрезентативец во поразот на Барселона од Кјелце (31:33) постигна 12 голови.Лазаров, против полскиот шампион, постигна девет голови од игра и три од седум метри, но не можеше да го спречи поразот на Барселона.

Покрај Лазаров место во идеалниот тим на десеттото коло има за Нарсис и Омејер од ПСЖ, Бомбач од ПИК Сегед, Лингдбое од Елверум, Стојковиќ од Брест Мешков и Туми од Монпелје.

Идеален тим на 10.коло : голман: Тиери Омејер (ПСЖ), десно крило: Ајмен Туми (Монпелје), десен бек: Кире Лазаров (Барселона), среден бек: Деан Бомбач (ПИК Сегед), лев бек: Даниел Нарсис (ПСЖ), лево крило: Ајмен Туми (Монпелје), пивот: Растко Стојковиќ (Мшеков Брест).


Лазаров го предводи тимот на колото.


Најдобрите пет голови и најдобрите пет одбрани.


Ohridnews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833