ОГЛАСИ

Клоп : Нашиот меч со Њукасл не беше за гледање

Спорт | Свет | 07.12.2015 10:47Посети : 362

Фудбалерите на Ливерпул претрпеа фрустрирачки пораз од Њукасл (2-0) три дена после убедливата победа (6-1) против Саутемптон во англискиот Лига куп.- Не заслуживме да изгубиме, ама пак не заслуживме ниту да победиме. Но, сепак морам да кажам дека нашиот меч и нашата игра не беше за гледање. - рече Јирген Клоп.

Менаџерот на „црвените“ смета дека неговиот тим ќе се извлечел од пораз ако судијата не го поништеше голот на Морено.

- Тој погодок ќе ни донесеше бод, но судијата одлучи да го поништи. Нема да се жалиме бидејќи како што реков претходно игравме многу слабо. - додаде Германецот.

По одигрувањето на 15-та рунда Ливерпул се наоѓа на седмата позиција со девет бодови помалку од лидерот во Премиер лигата, Лестер.

Ливерпул сам се победи на Сент Џејмс Парк (видео)


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833