ОГЛАСИ

Четири медали за Камнаровски на големиот пливачки митинг во Германијa

Спорт | Охрид | 07.12.2015 11:11Посети : 401

Димитар Камнаровски освои три сребрени и еден бронзен медал на големиот митинг кој се одржа во германскиот град Нојс.На митингот учествуваа 560 пливачи од Германија, Холандија и Луксембург, а медалите Камнаровски ги освои на кратките патеки.

На долгите патеки Камнаровски имаше време под своите можности, но причина е повредата која ја влечи цела година.

Камнаровски има проблем со градниот кош и мускулите кои неможат да ја пратат неговата висина која достигна 1.90 метри за 14-годишно дете.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833