ОГЛАСИ

Роналдо не се радуваше на погодок од Бензема барајќи пенал (видео)

Спорт | Свет | 07.12.2015 11:59Посети : 663

Егото уште еднаш го надвладеа Кристијано Роналдо кој не се радуваше на гол од Карим Бензема барајќи удар од белата точка на мечот со Гетафе на Сантијаго Бернабеу. Поругалецот го нахрани своето его постигнувајќи го четвртиот погодок за „кралевите“ во триумфот 4-1 на домашен терен.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833