ОГЛАСИ

Јунајтед со еден куп проблеми пред мечот на сезоната во ЛШ

Спорт | Свет | 07.12.2015 14:01Посети : 578

Манчестер Јунајтед во вторник против Волфзбург во шестата рунда од групната фаза го игра одлучувачкиот натпревар во Лигата на Шампиони.Менаџерот Луис ван Гал за дуелот со „волците“ нема да може да смета на пет стандардните првотимци што преставува голем проблем. Во аут се Маркос Рохо, Андер Ерера, Фил Џонс, Антонио Валенсија и Лук Шо кој веќе три месеци е надвор од терените.

„Црвените ѓаволи“ единствено со победа се сигурни патници во нокаут фазата, а со реми или пораз ќе зависат од исходот на ПСВ Ајндховен и ЦСКА во Холандија.

Во случај Јунајтед да изгуби или да ремизира, а ПСВ победи или пак ремизира англискиот премеирлигаш ќе испадне во групната фаза, а понатаму ќе продолжат „црвено белите“ од Холандија.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833