ОГЛАСИ

Најинтересните моменти од 12-та рунда во Супер лигата (видео)

Спорт | Македонија | 08.12.2015 11:48Посети : 442

Македонската ракометна Супер лига одново понуди возбудливи завршници и интересни моменти во мечевите од 12-та рунда кои се одиграа ширум државата. Екипите, натпреварите ги играат без калкулации бидејќи секој бод е многу важен во трката за плејофот или пак опстанокот.  12-то коло ќе се комплетира в четврток со дербито меѓу лидерот на табелата Металург и второпласираниот Охрид.Резултати : Борец - Пролет 21-16, Пелистер - Вардар Ј. 27-22, Радовиш - Работнички 24-26, Металург 2 - Прилеп 34-43, Металург - Охрид.

Табела : Металург 33 (-1), Охрид 27 (-1), Прилеп 24, Работнички 24, Вардар Ј. 18, Радовиш 15, Пелистер 12, Пролет 12, Борец 10, Металург 2 1.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833