ОГЛАСИ

Ван Гал : Ова требаше да биде наша ноќ

Спорт | Свет | 08.12.2015 23:37Посети : 578

Манчестер Јунајтед претрпе пораз од Волфзбург (3-2) во мечот на сезоната во Лигата на Шампиони и неславно се збогуваше од понатамошните возбудувања во најеминетното клупско натпреварување во Европа.- Разочаран сум јас исто и фудбалерите откако не успеавме да го добиеме мечот кој за нас живот значеше. Потфрливме во одбраната, онаму каде што сезонава играме доста добро. Ние имавме резултат во два наврати, но домаќините веднаш ни се враќаа во игра. Ова требаше да биде наша ноќ, но испадна кошмар. - рече Ван Гал.

Холандскиот стратег се осврна на поништениот гол од Лингард поради офсајд позиција на Мата иако тој не играше со топката. - Мата воопшто не се мешаше во акцијата, но според новите правила тоа е офсајд. И да не му сметаше Мата немаше голманот да ја одбрани топката.

„Ѓаволите“ завршија на третата позиција во групата и мечевите ќе ги продолжат во Лигата на Европа.


ЛШ : Драмата во Б групата со несреќен крај за Манчестер Јунајтед (видео)


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833