ОГЛАСИ

ЛШ : Дали и колку ќе го чини Јуве промашувањето на Мората (видео)

Спорт | Свет | 09.12.2015 09:59Посети : 656

Екипата на Јувентус групната фаза во Лигата на Шампиони ја заврши на втората позиција позади лидерот Манчестер Сити. „Бјанконерите“ во последната рунда претрпеа пораз од Севиља (1-0), а резултатот ќе имаше сосема поинаков тек ако Алваро Мората успееше да ја реализира колосолната прилика за погодок во првиот дел.


Поразот во Шпанија и победата на Манчестер Сити над Борусија Менхенгладбах (4-2) ќе го однесе Јувентус на мегдан со првопласираните екипи во групите меѓу кои се Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Барселона.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833