ОГЛАСИ

Објавен првиот трејлер за продолжението на „Independence Day“

Живот | Филм | 14.12.2015 00:11Посети : 1117

Љубителите на научната фантастика веќе можат да го погледнат првиот трејлер за продолжението на „Independence Day - Resurgence has arrived “. Во филмот повторно се појавуваат Џеф Голдблум и Бил Пулман, засега без Вил Смит кој ја толкуваше една од главните улоги во првиот дел.Дејството на филмот е 20 години по неуспешната инвазија на вонземјаните на Земјата. Сега тие се враќаат со целата своја флота. Иако земјаните две децении развиваат технологија за одбрана од вонземски напад, можеби тоа нема да биде доволно да се спаси планетата...


Продолжението на „Independence Day“ се очекува во кино салите на 24 јуни 2016 година.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1272 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833