ОГЛАСИ

Колекција лименки пиво вредна повеќе од милион долари

Занимливости | Свет | 14.12.2015 18:51Посети : 684

Џеф Лебо е еден од најголемите колекционери на лименки пиво на светот, а својот дом во Пенсилванија го претвори во вистински музеј. Овој колекционер ги има прекриено речиси сите ѕидови на куќата со полици со лименки пиво, а неговата колекција вреди и повеќе од 1,6 милиони долари. 


Во подолг временски период Џеф собрал преку 87 илјади лименки пиво, а за тоа му биле потребни околу 40 години. Затоа реши својата викендичка во планините да ја претвори во вистинско мало царство на пивото. Во ова го поддржува и неговата сопруга, а многумина се интересираат како ја брише прашината и пајажината од толкав број лименки.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833