ОГЛАСИ

Ева Лонгорија се вери по трет пат

Занимливости | Свет | 14.12.2015 20:11Посети : 609

Ева Лонгорија објави дека се вери за своето момче Хосе Антонио Бастон. Ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“ на Инстаграм откри дека Хосе ја запроси за време на одморот во Дубаи, и го покажа прекрасниот прстен со рубин. Парот беше во посета на Дубаи како би присусвувале на гала вечера на филмски фестивал, а за таа прилика Ева, најавувајќи свадба, облече елегантен бел фустан. 


Веста дека повторо ќе стапне на лудиот камен ги изненади нејзините фанови, со оглед на тоа што актерката неодамна изјави дека нема шанси повторно да застане пред олтарот. Рече дека брак и деца не и се во план. Ева во 2011 година се разведе од кошаркарот Тони Паркер, после четири години брак, а претходно беше омажена за актерот Кристофер Тајлер во 2002 година, за две години подоцна да се разведе. Со Хосе почна да се забавува во 2013 година. Тој е директор и претседател на “Телевиса“, најголемата медиумска куќа во Јужна Америка.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833