ОГЛАСИ

Одржана премиерата на „Војна на ѕвездите“

Занимливости | Свет | 15.12.2015 18:46Посети : 633

Синоќа во Лос Анџелес беше одржана светската премиера на најочекуваниот филм оваа година. На црвениот тепих позираа сите главни ѕвезди на филмот „Војна на ѕвездите: Будење на силата“. Харисон Форд се појави во друштво на својата сопруга Калистон Флокхарт, а своите поубави половини ги доведоа и Стивен Спилберг, Џорџ Лукас и Џеј Џеј Абрамс. Кери Фишер дојде сама, но со своите лудории ги засени сите на црвениот тепих. Во еден момент даваше интервју, па малку се заборави и неколку пати опцу во преносот во живо. 


На премиерата се појавија и многу славни личности меѓу кои Софија Вергара, Куба Гудинг Џуниор, Енди Серкис, Лупита Нјонго, Макс вон Сидоу у многу други. Најновото продолжение на филмскиот серијал веќе во претпродажба ги сруши сите рекорди по продажбата на влезници во кино салите во целиот свет, со преку 6,5 милиони заработени долари. А предвидувањата велат дека филмот без проблем би можел да има рекорден викенд со заработка од 200 до 220 милиони долари. Доколку заработи 220 милиони, ќе го сруши рекордот на „Паркот Јура“ од пред само шест месеци со заработка од 209 милиони долари.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833