ОГЛАСИ

Кендис Свонпул со нов едиторијал

Занимливости | Свет | 15.12.2015 19:24Посети : 1364

Кендис Свонпул е една од најубавите жени на светот, а тоа по кој знае кој пат го докажа на снимањето на новиот едиторијал на Сент Бертелемима, остров во Малите Антили. Кендис својата раскошна убавина ја покажа во минијатурно бикини кое едвај го прекриваше нејзиниот затегнат задник. 


Кога ќе ги погледнеме фотографиите, веднаш ни станува сосем јасно зошто прекрасната Кендис е во самиот врв на најдобро платените модели на денешнината. Ангелот на модната куќа „Викторија Сикрет“ со својата фигура, заносното тело и облините жари и пали на секој чекор.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833