ОГЛАСИ

Мила Јовович прекрасна и на 40 години

Занимливости | Свет | 17.12.2015 20:14Посети : 710

Актерката Мила Јовович денес полни 40 години, а многу нејзини фанови се сложуваат дека е поубава од кога било претходно. Мила, чие полно име е Милица Богдановна Јовович, родена е во Киев, но кога имала 5 години со семејството се преселила во САД и изгради завидна филмска кариера. 


Последниот во низата филмови во кои глумеше е продолжението на "Resident Evil", а со снимање заврши токму минатата седмица. Мила фановите на Инстаграм често ги забавува со фотографии од снимањата. Во брак беше три пати, а од 2009 година среќно е омажена за режисерот Пол В. С. Андерсон. Мајка е на две девојчиња кои често на следат на снимањата. Иако сеуште снима, сосем е јасно дека тие се центар на нејзиниот свет.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833