ОГЛАСИ

Уапсена Бар Рафаели

Занимливости | Свет | 17.12.2015 22:35Посети : 1389

Бар Рафаели е уапсена во рација во нејзиниот дом во Израел, каде живее со својот сопруг. Приведена е и нејзината мајка Зипора. Бар е обвинета дека лажела за својата адреса како би избегнала пријава на милиони долари приходи. Се товари и за поседување скапоцени автомобили, како Ренџ Ровер и Лексус, кои не се пријавени на нејзино име. 


На манекенката и на нејзината мајка им е забрането да ја напуштат земјата во следните шест месеци без дозвола на властите, а истрагата сеуште е во тек. Откако платиле кауција од 500 илјади израелски шекели, пуштени се од затвор. Рафаели се венча ова лето, а таа и нејзиниот сопруг им платија на властите да го затворат воздушниот сообраќај над одморалиштето каде што се одржуваше свадбата.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833