ОГЛАСИ

Претставничката на Шпанија избрана за Мис на светот

Занимливости | Свет | 20.12.2015 18:58Посети : 835

Претставничката на Шпанија Миреиа Лалагуна Рохо победи на изборот за Мис на светот 2015 година, кој беше одржан во Кина. Рохо, 23-годишен модел од Барселона, е прогласена за најубава во конкуренција на 11 финалистки, победувајќи ги русинката Софија Никичук и Марија Харфанти од Индонезија, кои ги зазедоа местото на прва, односно втора придружничка. 


Рохо има диплома од фармакологија и сака да продолжи да студира нутриционизам. Круната и ја предаде минатогодинешната Мис на светот Ролена Штраус од Јужноафриканската република, а телевизискиот пренос го следеа повеќе од милијарда гледачи ширум светот. Ова е седми пат Кина да биде домаќин на изборот за најубава жена на светот, а на натпреварувањето учествуваа 114 убавици од целиот свет.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833