ОГЛАСИ

Миранда Кер во провокативно издание

Занимливости | Свет | 21.12.2015 18:45Посети : 545

Од Новата година не делат десетина дена, а манекенката Миранда Кер побрза да ги израдува, но и да ги загрее во ладните зимски ноќи машките обожаватели со провокативни фотографии. На насловната страница на австралиското издание на списанието „Harper's Bazaar“ за јануари-февруари 2016 година, го покажа голото витко тело во полн сјај. Меѓутоа, не беа сите среќни поради нејзиниот разголен гест. 


Конзервативните купувачи во еден ланец супермаркети беа разлутени од нејзината провокација, како што тврдат непримерна за детските очи, поради што од полиците беа отстранети сите примероци од списанието. Уредничката Кели Хаш е разочарана од „непрепознавањето на уметничкиот интегритет на фотографијата која ја слави женственоста“, додека Миранда откри дека на снимањето не била потполно гола и дека била „соблечена“ со помош на фотошоп. Порача дека носела танга гаќички, а во паузите на снимањето прекривка.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833