ОГЛАСИ

Кумановчанец во филијала во Охрид користел фалсификувана банкнота

Вести | Охрид | 23.12.2015 14:34Посети : 696

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 60-годишно лице од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.


 


Пријавениот во филијала на банка во Охрид на банкарскиот службеник му дал 7.000 денари во апоени од по 500 и 1000 денари, меѓу кои имало една фалсификувана банкнота од 500 денари.  


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833