ОГЛАСИ

Предновогодишен хуманитарен концерт на учениците од охридската гимназија

Вести | Охрид | 23.12.2015 15:06Посети : 851

Во организација на ОСУ "Св. Климент Охридски",на 29- ти декември, во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе се одржи хуманитарен концерт,насловен "Lets get loud- Хуманоста на дело ".- Ние не сме професионалци, ние сме гимназијалци кои ќе го кренат својот глас во името на хуманоста. Дојдете да го видите најдоброто од Охрид!Ве очекуваме заедно да ја завршиме годината со најголемата журка во градот...можеби и пошироко,порачуваат организаторите.


Цената на билетот за концертот изнесува 80 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833