ОГЛАСИ

Маглата го попречува авиосообраќајот во Скопје, дел од летовите пренасочени кон Охрид

Вести | Охрид | 23.12.2015 19:25Посети : 725

Маглата го отежнува авио сообраќајот. Денеска не сообраќаа авионите кон Виена и Истанбул, а од Охрид беа пренасочени летовуите за Ајдховен и Лубек.Од вчера нема ни слетувања на аеродромот во Скопје, Александар Велики. Авионите од Виена се пренасочуваат кон софискиот аеродром, а во Охрид слетуваат авионите од Малме и Барселона. Летот од Истанбул е откажан.Инаку според АМСМ попледнево намалена видливост поради магла има на патните правци Градско, Неготино и Д.Капија од 30 до 50 метри. 

Магла по котлините ќе има и во наредните денови.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1272 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833