ОГЛАСИ

Општинскиот буџет за 2016 година утре пред охридските советници

Вести | Охрид | 24.12.2015 08:00Посети : 416

Буџетот на единицата на локалната самоуправа Охрид за 2016 година и Предлог Одлука за извршување на Буџетот на општина Охрид за 2016 година се дел од точките на дневниот ред на 49-та седница на Советот на општина Охрид која ќе се одржи во утре на 25-ти декември 2015 година.


Исто така на седницата се очекува да бидат усвоени и Развојните програми од областа на туризмот, локалниот економски развој, за градежно земјиште, урбанистички планови, образование и детска заштита за 2016 година.


Покрај овие програми советниците ќе расправаат за усвојување на програмите за спорт и рекреација, културни манифестации и творештво, за одбележување празници и манифестации, за заштита на животната средина и природата, за изградба и реконструкција на локални патишта и улици за 2016 година.


На дневниот ред на седницата ќе се најдат и програмите за тековно работење за 2016 година, на сите општински јавни препријатија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833