ОГЛАСИ

Да не се фрла комунален отпад во коритото на реката „Грашница“

Вести | Охрид | 24.12.2015 11:15Посети : 612

Од јавното претпријатие „Охридски комуналец“ информираат дека повторно се расчистува речното корито на „Грашница" на потегот од „Ливница" и по улицата „Прилепска".- Само околу еден месец откако коритото на реката „Грашница" беше темелно искосено и исчистено од страна на одделението за „Јавна хигиена" на „Ј.П. Охридски Комуналец", повторно се случува да се фрла отпад од жители кои гравитираат во околината,велат од претпријатието.


Оттаму апелираат до околното население да не го депонираат отпадот во речното корито, како поради еколошки причини така и поради надоаѓањето на водата при што може да се создадат низа проблеми.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833