ОГЛАСИ

За да не го фатат со кокаин 25-годишен охриѓанец избегал преку балкон

Вести | Охрид | 24.12.2015 12:29Посети : 4063

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и прекурсори‘‘, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 25-годишен охриѓанец.-На втори мај оваа година околу 06 часот и 20 минути, пријавениот се обидел да им избега на полициските службеници кои пристигнале пред неговата куќа на улицата „Абас Емин“ во Охрид. По судска наредба, полициските инспектори требало да извршат претрес во домот и патничкото моторно возило на пријавениот.Тие, во моментот на пристигнување, го забележале лицето како по пиџами излегува од балконот од  вториот кат и притоа исфрла четири пластични опаковки со опојна дрога кокаин. По кратко време, се прекачил на покривот од хотелот во близина на неговата куќа и прескокнал на фрижидерите од блиската продавница,информира портпаролот на СВР Охрид,Стефан Димоски.  


Пријавениот набрзо бил приведен, опаковките со кокаин се одземени и предадени на вештачење во Министерството за внатрешни работи во Скопје. Дрогата била наменета за натамошна продажба на наркозависници.


Пријавениот е познат сторител на кривични дела против кого и досега биле поднесувани кривични пријави.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833