ОГЛАСИ

Лајонс клубот „Десарети” со донација за ОУ „Братство Единство”

Вести | Охрид | 25.12.2015 07:55Посети : 2002

Лајонс клубот „Десарети” вчера донираше надгледни средства за учениците со посебни образовни потреби во ОУ „Братство Единство” во Охрид.„Благодарни сме за донацијата од Лајонс клубот „Десарети”, со кои имаме долгододишна соработка. Нагледните средства во голема мера ќе ја олеснат работа со учениците со посебни образовни потреби”- информираат од училиштето.


Инаку членовите на овој Лајонс клуб и во текот на изминатиот период рализираа слични хуманитарни акции за помош и поддршка на најранливите категории.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833